تزریق ژل و فیلر در صورت و بدن، مزايا و عوارض

یکی از اولین نشانه های پیری، از دست رفتن حجم پوست صورت و بدن و ایجاد چین و چروک می باشد. از بین بردن این خطوط و بازگرداندن حجم از دست رفته ی پوست و توپر کردن دوباره ی آن، از طریق روش بدون جراحی تزریق ژل میسر است اگر می خواهيد شکل صورت شما به حالت قبل برگشته و یا از میزان خطوط و چین و چروک ها بکاهید و تزریق ژل می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد.


موارد عمده ی استفاده از روش تزریق ژل زیبایی

 • از بین بردن چین و چروک و خطوط ریز
 • بهبود حالت لب ها
 • گونه ها 

 

تزریق ژل (فیلر) چیست؟ 
تزریق ژل با فيلر یک گزینه درمانی بدون جراحی برای مبارزه با اثرات پیری بر روی صورت می باشد. ژل های تزربقي طراحی شده اند تا ناحیه های تورفته را برجسته کرده و درون خطوط و چین و چروک ها را پر کرده و به صورت حالت دهند. دکتر پرویزیان موفقیت های زیادی را با استفاده از ژل های ساخته شده از هیالورونیک اسید تجربه کرده است. هیالورونیک اسید پک ماده طبیعی است که در بدن انسان بافت می شود بدن انسان با گذشت زمان به طور طبیعی، ژل تزریق شده را متابوليزه و جلب میکند بنابراین استفاده از این روش ایمن و بی خطر بوده و می توان آن را برای همه انواع پوست در خانم ها و آقایان به کار برد.


تزریق ژل چه کارهایی می تواند انجام دهد :

 • برجسته کردن لب های لاغر
 • توپر کردن صورت لاغر 
 • صاف کردن چین و چروک های صورت
 • بهبود ظاهر جای زخم ها

 

تزریق ژل چه کارهایی انجام نمیدهد:
در روند پیری تزریق فیلتر اثری نخواهد داشت. اگر به دنبال تغییر یکی از عناصر صورت خود هستید می توانید اعمال جراحی مانند لیفت صورت، ابرو و لیفت چشم را در نظر بگیرید. روش های جوانسازی بدون جراحی نمیتواند نتایج اعمال جراحی را ایجاد کنند ولی می توانند زمان نیاز به عمل لیفت صورت را به تعویق بیندازند.

موارد عمده ی استفاده از روش تزریق ژل زیبایی

از بین بردن چین و چروک و خطوط ریز
همه ی انواع چین و چروک های صورت را می توان به کمک ژل های تزریقی از بین برد. جای جوش، خطوط خنده، خطوط اخم خطوط روی لبها و اطراف دهان را میتوان با موفقيت و بطور موقتی با استفاده از ژل های تزریقی از بین برد. به علاوه حالت لب ها را میتوان بهبود بخشیده و آنها را برجسته تر کرد. تزریق ژل یک روش درمانی بی خطر است که اهمیت زیاد آن برای استفاده در بخش پایینی صورت می باشد.


بهبود حالت لب ها 
از ژلهای تزریقی برای بهبود حالت لب ها و ایجاد ظاهری توپر ولی طبیعی در آنها استفاده میشود. با افزایش سن، لب ها لاغر و باریک شده و خطوط عمودی در اطراف آنها ایجاد می شوند که یک نشانه ی آشکار پیری می باشند. لبهای توپر و برجسته ظاهری جوان و شاداب را در فرد ایجاد می کنند در حالی که داشتن لبهای لاغر و باریک ظاهر صورت را پیرو پژمرده نشان می دهد.

 

گونه ها
این روش درمانی برای بهبود ظاهر و بازگرداندن توازن به اجزای صورت بدون قرار گرفتن تحت عمل جراحی بسیار کارآمد است. در این روش، ترکیبی از بوتاکس و فیلر مورد استفاده قرار گرفته که به وسیله ی آن، به گونه ها فرم داده میشود.


انواع ژل ها
از سه نوع مواد اولیه در تولید ژل ها استفاده می شود: کلاژن، هیالورونیک اسید و مواد حامل شامل میکروسفر های یک ماده ی سازگار ديگر (مانند پلی متیل متاکریلات یا PMMA). قبل از تصمیم گیری در مورد بهترين روش مناسب برای شما، با پزشک خود مشورت کنید.


محصولات دارای هیالورونیک اسید از جمله بر استفاده ترین ژل های تزریقی در دنیا می باشند. اثرات ژل های حاوی هیالورونیک اسید به مدت ۶ ماه تا یک سال و حتی بیشتر باقی می مانند. البته این ماندگاری به عواملی مانند عوامل زیر وابسته است:

 • سن پوست 
 • شدت آثار پیری و اندازه ی منطقه ی مورد درمان
 •  نوع ژل تزریقی مورد استفاده

 

تزریق ژل چگونه کار میکند؟
می توان از ژل های تزریقی برای برجسته تر کردن نقاط تو رفته ی صورت استفاده کرد. تزریقات کوچک می توانند فضای موردنظر را با هیالورونیک اسید پر کنند. تمامی فیلرهای مورد استفاده ی ما حاوی لیدوکائین که یک بی حس کنده ی موضعی است، می باشند و استفاده از آنها با کمترین میزان ناراحتی همراه خواهد بود. جلسه ی درمان بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت زمان خواهد برد. برخی از افراد پس از انجام تزریق به محل کار خود بازمی گردند در حالی که برخی دیگر برای بعد از ساعات کاری او یا در تعطیلات آخر هفته وقت می گیرند. این عمل هيج از كار افتادگی در فرد ایجاد نمی کند.

 

ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟ 
آثار تزریق فیلر معمولا بین ۴ تا ۸ ماه قابل مشاهده اند. در برخی از نقاط مانند لبها لازم است تا جلسات بازسازی پس از حدود ۴ ماه برنامه ریزی شوند. در حالی که در برخی از نقاط دیگر صورت، پس از گذشت ۸ ماه ممکن است برای حفظ آثار درمان، یک جلسه ی بازسازی موردنیاز باشد. معمولا در جلسه ی بازسازی نسبت به جلسه ی اولیه، ژل کمتری مورد نیاز خواهد بود.

مقایسه ی تزریق چربی و تزریق ژل
از نظر دکتر پرویزیان یکی از بزرگترین مزایای استفاده از تزریق چربی نسبت به تزریق ژل، ماندگاری آن میباشد. اثر تزریق چربی بطور قابل توجهی ماندگارتر از تزریق ژل می باشد. تضمینی در دائمی بودن تزریق چربی نیست ولی در صورتیکه این عمل بطور صحیح انجام شود، آثار آن می توانند دائمی باشند.


برای اطمینان حال کردن از دائمی بودن یک عمل تزریق چربی، چهار عامل مورد نظر هستند:

 • چربی باید به نحوی برداشت شود که سلول های آن زنده بمانند. در غیر این صورت، بافت چربی متابولیزه شده و توسط بدن جذب می شود.
 • سلول های چربی باید تحت فرایندهایی قرار گرفته و مایعات اضافه، سلولهای مرده و دیگر عناصر غیرضروری از آنها جدا شوند. 
 • برای اطمينان از زنده ماندن سلول های چربی باید این سلول ها به نحو صحيح دوباره به بدن تزریق شوند. تزریق این سلول ها باید به آرامی و خرده خرده باشد. 
 • پس از تزریق اولیدی سلول ها، باید از آن ها به خوبی مراقبت شود. به این معنی که تا چند هفته باید از خوابیدن بر روی صورت خودداری کرده و از ضربه خوردن این ناحیه جلوگیری کرد. زمانی که بافت های حمایتی در اطراف چربی تزریق شده تشکیل شد، نیازی به مراقبت از این سلول ها نخواهد بود.

در مقایسه با تزریق ژل، تزریق چربی بسیار هزینه بر خواهد بود. هزينه تزریق ژل در حدود چند صد هزار تومان بسته به منطقه ی مورد درمان متفاوت خواهد بود. ولی هزینه عمل تزریق چربی چندین میلیون تومان میباشد. تزریق چربی نسبت به تزریق ژل تهاجمی تر و بسیار زمانبر است ولی می تواند نتایج دائمی به همراه داشته باشد که در بلندمدت، مقرون بصرفه خواهد بود.


مقایسه ی مزایا و معایب تزریق ژل و تزریق چربی 

مزایا

 • تزریق ژل سریع خواهد بود.
 • تزریق ژل از کار افتادگی ایجاد نکرده و عوارض بسیار خفیفی در بر خواهد داشت.
 • فيلر ها از ترکیباتی مانند هیالورونیک اسید و کلاژن ساخته شده اند که هر دو موادی طبیعی و موجود در بدن می باشند.

معایب

 • تزریق ژل عملی موقتی بوده و حداقل هر ۶ ماه یک بار نیاز به بازسازی دارد.
 • بدن برخی از افراد نسبت به تزریق ژل پاسخ منفی ایجاد میکند.
 • هزینه ی عمل تزریق ژل در طول زمان افزایش پیدا میکند.

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش