تزریق چربی در صورت; مراحل و هزینه

علاوه بر خطوط چین و چروک صورت ایجاد شده بر روی پوست، از دست دادن حجم عادی صورت نیز یکی از مهمترين نگرانی های افراد است. در این شرایط به خاطر بالا رفتن سن، پوست صورت دچار فرو رفتگی و لاغری می شود. برای کنترل این مشکل در کلینیک به بیمارانی که به دنبال بازيابی حجم عادی صورت و به دست آوردن مجدد ویژگی های عادی صورت خود هستند، استفاده از روش تزریق چربی به صورت را پیشنهاد می کنیم که در ادامه به بحث مراحل، کاربرد و قيمت تزریق چربی و تزریق چربی گونه نیز می پردازیم.


در حالی که چاقی موضعی برای بسیاری از مردم معضل است و درصدد رفع آن هستند، بسیاری دیگر از مردم در تلاش برای به وجود آوردن چاقی موضعی در نواحی خاصی از بدنشان مانند چاقی صورت هستند تا زیباتر به نظر بیایند. تزریق چربی در صورت فرآیندی است که در آن بخشی از چربی بدن خود بيمار از ناحيه هایی که نیازی به این چربی وجود ندارد. گرفته شده و سپس این چربی به نواحی دیگر بدن که به این چربی نیاز دارند، برای مثال برای چاقی صورت و گونه تزریق می شود. گونه گذاری بدون جراحی با تزریق چربی با هدف افزایش حجم گونه ها که با سالخورده شدن صورت، معمولا حجم ساختارهای آن نیز از دست می رود، طراحی شده است در مورد صورت، جزئی از ناحیه باسن، ران ها، با شکم برداشته می شود و سپس به بخش های مختلف صورت که نیاز به افزایش حجم و بزرگ شدن دارند، تزریق می گردد. همچنین می توان از تزریق ژل هم استفاده نمود. آثار تزریق ژل و فیلر معمولا بین ۴ تا ۸ ماه قابل مشاهده اند. در برخی از نقاط مانند تزریق چربی بر لب ها لازم است تا جلسات بازسازی پس از حدود ۲ ماه برنامه ریزی شوند. درحالیکه در برخی از نقاط دیگر صورت، پس از گذشت ۸ ماه از تزريق فيلر ممکن است برای حفظ آثار درمان، یک جلسه بازسازی موردنیاز باشد. معمولا در جلسه ی بازسازی نسبت به جلسه اوليه، ژل كمتری مورد نیاز خواهد بود.


در کلینیک با استفاده از روش تزریق چربی که یک روش بدون عوارض و ایمن می باشد، اقدام به رفع گودی زیر چشم، خط خنده و اخم و حجیم کردن لب ها، گونه ها و اصلاح فرم چانه و جوان سازی پوست تست می کنیم تزریق چربی از این نظر  اهمیت دارد، که بیماران با استفاده از یک روش ایمن و بدون عوارض می توانند یک عمل جوانسازی پوست موفقيت آميز داشته باشد. در این روش عوارض جانبی ناشی از جراحی ها و همچنین احتمال آلرژی به پر کننده های صورت وجود ندارد، زیرا اولا این روش بدون جراحی انجام می شود و ثانیا جون از چربی خود فرد می باشد. بدن واکنش آلرژیک به آن نشان نخواهد داد. قبل از جلسه انجام تزریق پزشكان ما در کلينيک، به بررسی فرم صورت بیمار و خواسته های وی از این عمل خواهند پرداخت تا نتایج آن هم از لحاظ زیبایی چهره (طبیعی بودن نتایج تزریق) و هم در جهت برآورده کردن خواسته های بیماران موفقيت آميز باشد معمولا، افراد با تقبل قیمت تزریق چربی و انتقال جربی با دنبال کاهش یا برطرف کردن چین و چروک پوست و خطوط ایجاد شده روی آن و نیز اصلاح گودی، خط لبخند، خط ابرو، یا افتادگی پوست صورت روبرو می شوند تزریق چربی به لب می تواند برای حجیم کردن و پروتز لب ها استفاده شود و تزریق چربی در لب بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است. بیماران جوان تر نیز ممکن است در برخی موارد واجد شرایط انتقال چربی باشند. از روش تزریق چربی برای برجسته کردن گونه اصلاح زاویه فک (تزریق چربی در چانه)، چاق شدن ساق پا و صورت (درمان صورت های لاغر)، تزریق چربی باسن برای برجسته کردن و فرم دادن به باسن، تزریق چربی به دست برای جوانسازی، اصلاح خط خنده و اخم و تزریق چربی زیر چشم به منظور رفع سیاهی زیر چشم (گودی زیر چشم) و رفع چروک دور چشم استفاده کرد.


روش
روش تزریق چربی به صورت ( چروک دور چشم، لب و گونه) یک فرآیند سه مرحله ای ساده دارد که شامل برداشتن چربی از یک نقطه بدن، تصفیه کردن چربی برداشته شده، و در نهایت تزریق سلول های چربی به محل های مورد نیاز هدف است. نتایج تزریق چربی صورت معمولا بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است و می تواند برای چند ماه یا چند سال و یا برای تمام عمر دوام و ماندگاری داشته باشد روش درمانی انتقال چربی و تزریق چربی در گونه و صورت فقط تحت بی حسی موضعی و نه بی هوشی عمومی انجام می شود و در زمان درمان بیمار در حالت بیداری کامل قرار دارد. در این زمان مقدار و نوع ماده بی حسی استفاده شده تا حدودی بستگی به مقدار لیپوساکشن و حجم انتقال چربی دارد و پزشک می تواند در این رابطه با توجه به شرایط بیمار تصمیم گیری نماید.

درد ناشی از انتقال چربی باید در تمام موارد در حالت حداقل باشد. این ناراحتی باید کوتاه مدت بوده و معمولا با داروهای مسکن خوراکی کنترل شود. اگر شما درباره درد این روش درمانی نگران هستید، می توانید درباره تجویز داروی مناسب برای استفاده پس از تزریق چربی در صورت با پزشک خود صحبت کنید. 


مراحل
در ادامه مراحل انتقال چربی شرح داده می شود، این مراحل برای تزریق چربی زیر چشم ، در گونه و به لب یکسان می باشد.


برداشتن چربی
روش انتقال چربی با لیپوساکشن برای برداشتن چربی اضافی از اندام های اهدا کننده شروع می شود که این اندام ها می تواند شکم - باسن - ران و سایر اندام های مانند آن باشد. به منظور برداشتن سلول های چربی آسیب ندیده، فقط به مقدار بسیار کمی لیپوساکشن نیاز می باشد. این سلول های چربی از بخش اهدا کننده با یک سوزن نمونه برداری زیر پوستی یا بکه لوله مخصوص کانولا برداشته می شود و این فرایند به صورتی طراحی شده که حداقل آسیب به سلول های چربی وارد شود.


یکی از مزایای انتقال چربی این است که در این روش امکان برطرف کردن دو مشکل بطور  هم زمان وجود دارد. در این حالت چربی از نقاطی از بین برداشته می شود که سطح تمرکز چربی در آن بسیار زیاد است بیمار و پزشک وی با یکدیگر صحبت می کنند تا تصمیم بگیرند کدام قسمت بدن برای برداشتن چربی مناسب است و  بيمار بيشتر از همه علاقه مند به برداشتن چربی از کدام قسمت بدن خود می باشد.

 

جدا کردن سلول های چربی
هنگامی که به مقدار کافی چربی پوست از بافت اهدا کننده گرفته شد، چربی با سرعت بسیار زیاد در سانتریفیوژ چرخانده می شود تا به این ترتیب بتوان سلول های چربی را از ناخالصی ها و مایع اطراف آن جدا کرد. در این مرحله مسئول های چربی آسیب دیده از نمونه گرفته شده خارج می شوند. در نهایت فقط از سلول های کامل، آسیب ندیده و تمیز جزیی برای انتقال و تزریق چربی به صورت استفاده می شود.

 

تزریق مجدد سلول های چربی
انتقال چربی با تزریق مجدد سلول های چربی به بافت های هدف بر روی صورت( تزریق چربی در گونه، به لب و زیر چشم) کامل می شود. در این زمان، پزشک قبلا محل های نیازمند تزریق چربی صورت را مشخص کرده و سعی می کند با تزریق مقدار چربی مناسب موارد اشکال را اصلاح کرده با یک ظاهر جدید برای بیمار ایجاد کند ( پروتز ساق پا با تزریق چربی ) اگر این مرحله با استفاده از یک سرنگ مخصوص زیر پوستی، پزشک سلول های چربی را در محل مورد نیاز پوست تزریق می کند تا به این ترتیب بتوان به نتایج دلخواه پس از تزریق چربی دست پیدا کرد.

 

افراد مناسب درمان
تزریق چربی در بدن و صورت می تواند ویژگی های مربوط به از بین رفتن پوست صورت با افزایش سن را حذف و درمان کند. برای مثال در این رابطه می توان از خطوط لبخند، خطوط اخم، خطوط ماریونت (خطوطی که از کار دهان به سمت جلو کشیده می شود)، چین و چروک و شیارهای ایجاد شده بر روی پوست، درمان لاغری صورت و قسمت های خالی پوست صورت (همچون خطوط زیر چشم یا زیر استخوان های گونه) نام برد. علاوه بر این امکان درمان لب هایی که حجم خود را از دست داده اند نیز با استفاده از روش انتقال چربی وجود دارد یا میتوان با زیباسازی پوست صورت ، فرورفتگی های ایجاد شده به خاطر زخم ها و جراحت های وارد شده به پوست را به این ترتیب درمان نمود (مثل آثار به جا مانده از جوش های صورت). افرادی که با یک یا چند مورد از این مشکلات مواجه هستند می توانند افراد مناسب برای استفاده از روش درمانی انتقال چربی باشند.


بهبودی
ریکاوری پس از تقبل هزینه تزریق چربی گونه و تزریق چربی به صورت به نسبت سریع و در مقایسه با سایر روش های جراحی زیبایی آسان است. در این حالت معمولا نیازی به ایجاد برش و شکاف بر روی بدن نیست و ناراحتی در سطح حداقل قرار دارد. اکثر بیماران می توانند در همان روز عمل بدون کمک، حرکت کرده و فعالیت های عادی روزمره خود را انجام دهند.

 

مزایا و فواید
مزایای تزریق چربی به صورت شامل موارد زیر است:
در این روش درمانی از بافت چربی بدن شما استفاده می شود. به همين خاطر احتمال واکنش معکوس یا آلرژیک به چربی تزریق شده در بدن وجود ندارد. چربی استفاده شده برای انتقال به مقدار زیاد در بدن بیمار موجود است. در حالت عادی امکان برداشتن ۱ تا ۲ لیتر چربی از بدن وجود دارد و برای این کار می توان از قسمت های مختلف بدن استفاده کرد تا به این ترتیب قيمت تزریق چربی کاهش پیدا کند.
تزریق چربی در صورت دارای ماندگاری و دوام طولانی است. سلول های انتقال یافته که پس از پیوند اولیه زنده می مانند، می توانند برای سال های طولانی به زندگی خود ادامه دهند. تکنیک های جاری مورد استفاده برای این روش درمانی منجر به زنده ماندن تقریبی ۵۰ تا ۷۰ درصد سلول های چربی تزریق شده می شوند این روش درمانی دارای خطرات و مضرات پایین است. در این روش چربي با استفاده از برداشته می شود که یک روش بسیار ایمن و بی خطر است. در این حالت دوره ریکاوری کوتاه می باشد. بیمارانی که از عمل جراحی انتقال و تزریق چربی در صورت استفاده می کنند، معمولا پس از گذشت حدود یک هفته به فعالیت عادی خود باز می گردند.

 

عوارض و خطرات
رايجترین عوارض تزریق چربی به صورت مربوط به ورم، کبودی، و ناراحتی است که در محل تزریق در هر دوی اندام های اهدا کننده و اندام های دریافت کننده چربی مشاهده می شود. همچنين به احتمال کم امکان از عوارض تزریق چربی مشاهده عفونت در محل تزریق چربی وجود دارد، اما امکان کنترل ساده این مشکل با استفاده از داروهای آنتی بیوتیک مناسب وجود دارد. در این حالت نیازی به نگرانی بیماران از مشاهده واکنش آلرژیک به انتقال چربی وجود ندارد، زیرا برای این انتقال از بافت چربی خود بین فرد استفاده می شود و به این ترتیب سلول های پر كننده تزريق شده به شدت با عضو دریافت کننده آنها سازگار هستند.

 

هزینه و قیمت
بستگی به فاکتورهایی مثل مقدار چربی انتقال یافته و مورد نیاز بیمار و مقدار اصلاح انجام شده بر روی بافت های چربی دارد. درمان از طريق انتقال چربی و هزینه تزریق چربی به صورت کمتر از برخی از سایر درمان های حجم دهنده و چاق شدن صورت است، و بطور خاص در این رابطه می توان از روش جراحی لیفت برای جوانسازی صورت نام برد. هزینه جوان سازی دست با توجه به میزان نیاز چربی و تعداد واحد تزریق محاسبه میگردد . تزریق چربی به صورت یک روش ایمن و بی خطر برای افرادی است که می خواهد عمل حجيم سازی و جوانسازی صورت را در نواحی چانه، گرنه، لب ها، زیر چشم و دور چشم استفاده کرد. تزریق چربی به صورت یک روش جوانسازی ایمن با ماندگاری طولانی، نتایج و اثرات چشمگیر می باشد. همچنین میزان قيمت پروتز لب و گونه براساس نوع جراح و میانگین هزینه برای پروتز متفاوت میباشد.


 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش